Wyprawy Rowerowe - Bikefamilly - Sakwiarstwo, Wyprawy Rowerowe, Wycieczki na rowerze, Zwiedzanie, Wyprawy Rowerowe

WYPRAWY ROWEROWE


WYPRAWY


O WYPRAWACH

WYPRAWY 2005 - 2006

WYPRAWY 2007

WYPRAWY 2008

WYPRAWY 2009

WYPRAWY 2010

WYPRAWY 2011

WYPRAWY 2012

WYPRAWY 2013


FOTOGRAFIA MOJA PASJA

KRAJOBRAZY

PANORAMY

PRZYRODA

ZABYTKI

CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

TopLista - Wyprawy Rowerowe
My Władysław, z Bożej łaski król Polski oznajmiamy, że w miejscu wsi Łodzią, położonej w Ziemi Łęczyckiej, miasto lokować pozwoliliśmy i ją samą w miasto zwane Łodzią przekształcamy, nadając jej prawa miejskie.
Działo się to w Przedborzu, w sam dzień świętej Marty, Roku Pańskiego 1423.

 

    1. Łódź to  żywa lekcja historii najnowszej.  Zapraszają na nią łódzkie muzea - Włókiennictwa, Kinematografii czy Historii Miasta Łodzi. Muzeum Sztuki - jedno z najstarszych  w Europie - prezentuje największy zbiór sztuki nowoczesnej. Koniecznie trzeba zobaczyć jak miesza się tu historia starych fabryk z teraźniejszością nowoczesnych technologii.

      Warto przespacerować się Piotrkowską - główną ulicą Łodzi, przy której majestatycznie wznoszą się secesyjne i eklektyczne kamienice i pałace dawnych właścicieli fabryk. Przyjemnie jest przysiąść choć na chwilę obok zadumanego Tuwima, ciągle notującego Reymonta, lub odpocząć w cieniu kawiarnianego czy piwnego ogródka .

      Można zajrzeć też do pobliskiego Pałacu Poznańskich, kompleksu Manufaktura lub  przemysłowego "Księżego Młyna" lub po prostu lub napić się piwa w jednym z setek łódzkich pubów.

I choć z pewnością, są w Polsce miasta nie mniej ciekawe, ja moją Łódź kocham
i zapewniam że warto ją odwiedzić.

 

ROWEROWA ŁÓDŹ.
W Łodzi wybudowano lub wydzielono w ostatnich latach wiele km. ścieżek rowerowych. O wiele za mało, biorąc pod uwagę zwiększającą się z roku na rok, liczbę łódzkich bikerów. Nie prowadzą one do wszystkich znanych miejsc, a ich nawierzchnie trudno ocenić  pozytywnie. Jazda rowerem po ulicach Łodzi, nie jest  bezpieczna, choć często to konieczność. Wśród kierowców króluje wobec rowerzystów wysokojakościowe chamstwo i nietolerancja. Ścieżki to dla kierowców parkingi lub  wspólne drogi rowerzystów i pieszych co uważam za nieporozumienie. W naszym mieście można dostosować wiele km dróg dla potrzeb rowerzystów bez konfliktów z pieszymi czy kierowcami. Potrzeba jednak dobrej woli ze strony miejskich i wojewódzkich władz. Sprawę ścieżek rowerowych w Łodzi, podjął kolega Mariusz na stronie
www.rowerowalodz.pl. Solidaryzując się z kolegą zapraszam wszystkich łódzkich bikerów do odwiedzenia tej strony, i wspólnych działań na rzecz poprawy rowerowej infrastruktury w Łodzi.  

 

Wyprawy, wycieczki, turystyka rowerowa, sakwiarstwo, Rower, Podróże, na rowerze, jazda rowerem, reportaże


Sylwester Sylwester w górach Katalog stron                Polityka prywatności