Wyprawy Rowerowe - Bikefamilly - Sakwiarstwo, Wyprawy Rowerowe, Wycieczki na rowerze, Zwiedzanie, Wyprawy Rowerowe

WYPRAWY ROWEROWE


WYPRAWY


O WYPRAWACH

WYPRAWY 2005 - 2006

WYPRAWY 2007

WYPRAWY 2008

WYPRAWY 2009

WYPRAWY 2010

WYPRAWY 2011

WYPRAWY 2012

WYPRAWY 2013


FOTOGRAFIA MOJA PASJA

KRAJOBRAZY

PANORAMY

PRZYRODA

ZABYTKI

CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

TopLista - Wyprawy RoweroweUdana wyprawa zależy w znacznej mierze od dobrego przygotowania sprzętowego. 

Na nasze dłuższe wyprawy  w zależności od liczby uczestników, możemy zabrać:

Namioty 2 szt.
Lekki, nieprzemakalny namiot DAKOTA IV, to bardzo dobrej jakości, dach nad głową podczas letniej wyprawy. Łatwy w montażu, z obszernym wnętrzem i dużym przedsionkiem w którym można schować ekwipunek i rowery. Jesteśmy   bardzo zadowoleni z zakupionych namiotów DAKOTA 4 firmy BERGSON. 
www.bergson.pl

Śpiwory 7 szt.
Bardzo lekkie, niewielkie po złożeniu, śpiwory ULTRAPACK firmy Bergson93 szt.), oraz BIKER III firmy HANNAH(4 szt.), to świetny wybór na letnie wyjazdy pod namiot. Doskonale sprawdziły się podczas naszej szwedzkiej wyprawy.  
www.hannah.pl

Kuchenki gazowe 3 szt + kartusze z zapasem gazu. 
Posiadamy kuchenki turystyczne TWISTER 270, i kartusze gazowe CV 470 firmy CAMPIGAS.  To bardzo dobrej jakosci, praktyczny i wydajny zestaw do gotowania posiłków. Montaż kuchenki z kartuszem, jest bardzo prosty, a czas gotowania ok. 1 l. wody nie przekracza 5 minut. 
 
Sakwy rowerowe 7 kpl.  tylne + 3 kpl.przednie .
Tylne sakwy rowerowe  firmy CROSSO które posiadamy, to śwetne wyposażenie na każdą nie tylko dłuższą wyprawę. Duża pakowność, nieprzemakalny materiał praktyczne mocowanie do bagażnika i doskonała jakość wykonania, stawiają ten sprzęt  na najwyższej półce, jako niezbędny dla każdego rowerzysty.  
www.crosso.pl

Bagażniki tylne 7 szt. 
Bagażniki tylne firmy Crosso, to doskonała pod każdym względem konstrukcja o nośności do 30 kg. ekwipunku. Sakwy są na nich pewnie zamocowane i nieruchome podczas jazdy. Nie mamy wątpliwości, że to niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. 
www.crosso.pl 

Przyczepka rowerowa 1 szt.
Do przewozu naszego ekwipunku, używamy jednokołowej przyczepki Extrawheel. Jest  to świetnie wykonany sprzęt, pozwalający przewieźć nawet 30 kg. ekwipunku. Lekka konstrukcja, i bardzo praktyczne mocowanie do roweru, oraz pakowność przyczepki, to jej największe walory. Na drodze również zachowuje się bez zarzutu, "idzie za rowerem", nie sprawiając żadnych problemów. Dla bezpieczeństwa, okresowo i  przed każdym wyjazdem wskazane jest dokładne sprawdzenie jakości zamocowania załadowanej przyczepki do roweru. 
www.extrawheel.com 
 
Kaski rowerowe 7 sz.
Używamy kasków rowerowych SPIRIT firmy Marbet z Bielska-Białej. Znakomicie spełniają swoją rolę, podczas naszych wspólnych jesiennych wycieczek po Łodzi.  Są wygodne, dają poczucie bezpieczeństwa, łatwo je zapiąć, dobrze przylegają do głowy. 
 

Kamizelki odblaskowe.7 szt.
Każdy rozsądny rowerzysta, dla własnego bezpieczeństwa, powinien być wyposażony w kamizelkę odblaskową.  Bardzo poprawia ona widoczność sylwetki na drodze, zwłaszcza w warunkach nocnych, i ograniczonej przejżystości powietrza. 

Bukłaki na wodę.

Bukłaki firmy CAMELBAK  o poj. 1, 1,5, 2 litry jako dodatek do np. plecaka, są świetnym pomysłem na zapas wody pitnej nie tylko podczas jazdy.

Apteczka pierwszej pomocy.

Powinna zawierać zestaw środków opatrunkowych (bandaże, spinacz, plastry, watę) i deznfekcyjnych (spirytus, jodyna), krople żołądkowe, nożyczki, tabetki przeciwbólowe.

Aparat fotograficzny.

Cyfrowa lustrzanka Olympus E-520 została nam użyczona przez firmę Olympus Polska.  Łatwy w obsłudze i bogato wyposażony, sprawia że pracuje się z nim bardzo przyjemnie. Dzięki licznym przyciskom zachowamy bardzo dobrą kontrolę parametrów. Aparat bardzo dobrze reaguje na polecenia. Informacje o wartościach każdego parametu, są czytelnie wyświetlone na ekranie dużego monitora LCD. Bardzo wysoko oceniam system kontroli ekspozycji, jakości obrazu i dynamikę. Liczne tryby automatyczne, tematyczne i funkcje dodatkowe,są bardzo przydatne, i czynią z aparatu idealny model do codziennego użytku. Nasze fotki z rowerowych ekapad, własne galerie, oraz "sesje" które robią sobie dziewczynki, w pełni potwierdzają zalety tego sprzętu, jako narzędzia do nauki, rozwoju i fascynacji fotografią. Kilka zgłoszonych do konkursów zdjęć wygrało dla nas nagrody i wyróżnienia.
FIRMIE OLYMPYS POLSKA SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

 oraz obowiązkowo:

*   łatki i klej
*  skuwacz do łańcucha
*  klucz- niezbędnik rowerzysty
*  zestaw podstawowych kluczy np. imbusy i kombinerki
*  zapasowe dętki
*  scyzoryk 
*  wkrętak płaski i gwiazdkowy

 

Wyprawy, wycieczki, turystyka rowerowa, sakwiarstwo, Rower, Podróże, na rowerze, jazda rowerem, reportaże


Sylwester Sylwester w górach Katalog stron                Polityka prywatności