Wyprawy Rowerowe - Bikefamilly - Sakwiarstwo, Wyprawy Rowerowe, Wycieczki na rowerze, Zwiedzanie, Wyprawy Rowerowe

WYPRAWY ROWEROWE


WYPRAWY


O WYPRAWACH

WYPRAWY 2005 - 2006

WYPRAWY 2007

WYPRAWY 2008

WYPRAWY 2009

WYPRAWY 2010

WYPRAWY 2011

WYPRAWY 2012

WYPRAWY 2013


FOTOGRAFIA MOJA PASJA

KRAJOBRAZY

PANORAMY

PRZYRODA

ZABYTKI

CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

TopLista - Wyprawy RoweroweGdańsk.
Duże portowe, historyczne i bardzo atrakcyjne turystycznie miasto zatoki Gdańskiej, ze znaną stocznią i Pomnikiem Poległych Stoczniowców w 1970 r. Największe atrakcje turystyczne to w starej części miasta, Droga królewska, Brama Wyżynna, Katownia, Złota Brama, Ratusz Głównego Miasta, fontanna Neptuna, i Dwór Artusa. Inne znane i warte odwiedzenia miejsca to Żuraw portowy nad Motławą i Kościół Najświętszej Marii Panny, oraz ogród zoologiczny i Park Oliwski, z Katedrą Oliwską i wspaniałymi organami z epoki rokoko.
www.gdansk.pl.

Sopot.
Miasto leży między piaszczystymi plażami Zatoki Gdańskiej, i lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Sercem miasta jest Ulica Bohaterów Monte Cassino i Plac Zdrojowy. Nie mniej znany jest Monciak- deptak zabudowany kamienicami naprzełomie XIX i XX wieku, prowadzący do znanego mola. Na deptaku mieszczą się liczne kina, kawiarnie punkty gastronomiczne i kramy znanych lokalnych artystów. Przedłużeniem deptaka jest molo - wizytówka Sopotu. Składa się ono z lądowego Skweru Kuracyjnego i drewnianego pomostu wchodzącego w głąb zatoki na 0.5 km. Niedaleko molo, mieści się Sopocki Amfiteatr, miejsce licznych znanych festiwali piosenki. 
www.sopot.pl

Gdynia.
Trzecie miasto wchodzące po Gdańsku i Sopocie w skład Trójmiasta. Mieści się tu duży port,stocznia i pasażerski port promowy. Miejscem spacerowym mieszkańców i turystów jest Skwer Kościuszki i Molo Południowe. Tu odbywa się większość festynów i koncertów. Przy nabrzeżu cumuje znany statek-muzeu, żaglowiec Dar Pomorza i okręt wojenny ORP.Błyskawica. Na końcu mola stoi budynek Akwarium Gdyńskiego. Można w nim zobaczyć mnóstwo morskich eksponatów i zwierząt wodnych z różnych stron świata. Warto również  zwiedzic. Muzeum Oceanograficzne.
www.gdynia.pl 

Westerplatte.
Polska składnica i placówka wojskowa, miejsce pierwszego ataku wojsk hitlerowskich na Polskę w 1939 r. Mimo ogromnej przewagi militarnej wroga,broniona bohatersko przez ok. 190 polskich żołnieży pod dowództwem Majora Henryka Sucharskiego przez 7 dni. Poddana głównie z powodu ran i braku amunicji. Na wzgórzu stoi Pomnik Bohaterów Westerplatte, zobaczyć też można ruiny żołnierskich wartowni. Do Westerplatte pływają statki pasażerskie z Gdańska.
www.westerplatte.pl

Świnoujście.
Najdalej wysunięte na pln-wsch miasto Polski, znane uzdrowisko. Zabytkowe 3 forty z dawnej Twierdzy Świnoujście. Dwa falochrony przy ujściu rzeki Świny,  latarnia morska z 1857 r, najwyższa w Europie (64 m), Muzeum Rybołówstwa,, oraz najszersza plaża polskiego wybrzeża, to najciekawsze miejsca miasta.
www.swinoujscie.pl

Wyspa Karsibór.
Niewielkie masteczko położone w południowej części wyspy Wolin, z licznymi rozlewiskami. Znajduje się tam rezerwat ponad 100 gatunków ptaków. Dobrze rozwinięta baza noclegowa w prywatnych kwaterach i gospodarstwach agroturystycznych.
www.karsibor.pl

Europa.

Karlskrona.
Duże portowe miasto południowej Szwecji, położone na 33 wyspach. To znany port wojenny i siedziba Szwedzkiej Marynarki Wojennej. Wraz z licznymi wyspami, (Sturku, Senoren, Tjurko, Hasslo, Aspo i inne), wschodzi w skład Archipelagu Blekinge. Przy wejściu do portu widać liczne małe wyspy tzw. szkiery. W mieście mieści się Muzeum Marynarki wojennej, w którym przez szklaną szybę zobaczyć można leżący na dnie portu, wrak statku z XVIII wieku. Rynek miasta, to Stortorget, mieści się tu Centrum Informacji Turystycznej, oraz dwa kościoły z XVIII w. św. Trójcy i św. Fryderyka. Obok miejskiego ratusza wznosi się pomnik króla Karola XI. Miasto i wyspy są doskonale przygotowane do różnych form turystyki, zwłaszcza żeglarskiej, pasażerskiej i rowerowej.
www.blekingetrafiken.se


Wyspa Oland.
Doskonale przygotowana do turystyki, wyspa na wschodnim wybrzeżu Szwecji, dł. ok. 156 km.  Znajduje się wiele unikalnych rezerwatów przyrody (ALVARET), oraz liczne wiatraki, i obiekty zabytkowe. Bardzo popularne miejsce letniego wypoczynku Szwedów, odwiedzane również przez licznych turystów. Na pólnocnym i południowym krańcu znajdują się duże latarnie morskie.

Wyspa Bornholm.
Pełna licznych atrakcji i zabytków duńska wyspa na Bałtyku ok. 80 km. na pólnoc od Kołobrzegu. Prawdziwy raj dla rowerzystów i amatorów letniego wypoczynku. Wspaniale zorganizowana sieć ścierzek rowerowych, 4 kościoły-rotundy z połowy XII w. średniowieczna twierdza Hammershus, liczne wiatraki, malownicze wybrzeże Bałtyku, to tylko niektóre atrakcje. 

 

 

 

 

Wyprawy, wycieczki, turystyka rowerowa, sakwiarstwo, Rower, Podróże, na rowerze, jazda rowerem, reportaże


Sylwester Sylwester w górach Katalog stron                Polityka prywatności