Wyprawy Rowerowe - Bikefamilly - Sakwiarstwo, Wyprawy Rowerowe, Wycieczki na rowerze, Zwiedzanie, Wyprawy Rowerowe

WYPRAWY ROWEROWE


WYPRAWY


O WYPRAWACH

WYPRAWY 2005 - 2006

WYPRAWY 2007

WYPRAWY 2008

WYPRAWY 2009

WYPRAWY 2010

WYPRAWY 2011

WYPRAWY 2012

WYPRAWY 2013


FOTOGRAFIA MOJA PASJA

KRAJOBRAZY

PANORAMY

PRZYRODA

ZABYTKI

CIEKAWOSTKIRÓŻNOŚCI

TopLista - Wyprawy RowerowePiątek 12.08.2011

Skansen lokomotyw, Konopnica i Zduńska Wola.

Dystans 110 km.

Uczestnicy Janusz, Paulina i jej narzeczony Zbyszek.

Zbyszek to sympatyczny  19 letni chłopak, wieloletnia sympatia a obecnie narzeczony Pauliny. Wiedziałem ze lubi jazdę na rowerze, ale nie miał odpowiedniego sprzętu na wycieczki.. Obmyśliłem więc chytry plan ....zwerbowania nowego członka do mojej Bikefamilly. Zbyszek stał się posiadaczem mojego Treka  i zadebiutował w krótkiej wycieczce do skansenu lokomotyw w Zduńskiej woli, Konopnicy.  A ze Paulina nie odstępuje od sympatii na krok........pojechała z nami na swoim Treku.

Aby szybko dostać się do Karsznic k / Zduńskiej Woli musieliśmy przejechać pół Łodzi na dworzec Łódź Kaliska. Tam wsiedliśmy w pociąg "REGIO" do Poznania. Po godzinie jazdy wysiedliśmy na dworcu w Zduńskiej woli i ruszylismy ścieżką do skansenu odległego od centrum miasta o ok. 8 km. Skansen należy obecnie do miasta Zduńska Wola.

Gdy weszliśmy furtką na teren, od razu stwierdziłem że sporo się na terenie objektu zmieniło. Na kilku bocznych torowiskach byłej parowozowni, stało wiele eksponatów - głównie starych parowozów. Każda z tych ogromnych maszyn to osobna historia polskich kolei. Parowozy osobowe i towarowe, dżwig armi amerykańskiej, stare lokomotywy elektryczne w różnych wersjach, wagony osobowe, stanowią niezwykle ciekawe eksponaty. Kilka parowozów zostało ładnie odrestaurowanych i pomalowanych. Są również i takie, które dopiero czekają na swoją renowację. 

Oglądając te eksponaty zauważyłem  że nie stoją one w odpowiednich miejscach do zwiedzania, brak jest tabliczek informacyjnych lub są nieczytelne. Eksponaty są bardzo ciekawymi motywami na zdjęcia, ale ich ciasne ustawienie na sąsiadujących ze sobą torach, bardzo ogranicza wykonanie ciekawych zdjęć. Mimo to objekt jest bardzo ciekawy i wart odwiedzenia. Paulina i Zbyszek   z wielką ciekawością oglądali wszystkie pojazdy.

Ze skansemu ruszylismy drogą w kierunku Widawy.     

Wyprawy, wycieczki, turystyka rowerowa, sakwiarstwo, Rower, Podróże, na rowerze, jazda rowerem, reportaże


Sylwester Sylwester w górach Katalog stron                Polityka prywatności